انتخاب مجدد رمز عبور

کلیک کنید برای فعال سازی زوم
در حال بارگذاری نقشه
ما هیچ نتیجه ای پیدا نکردیم
بزرگ کردن نقشه
ایجاد یک رزرو
جستجوی پیشرفته
نتایج جستجوی شما

لذت سفر با دوچرخه

منتشر شده در 1396-11-16 توسط safaradmin

لذت سفر با دوچرخه

 

 

لذت سفر

 

 

سفر با دوچرخه

دوچرخه وسیله خوبی برای سفر به طبیعت و لذت بردن از آن است. رکاب زدن دوچرخه ای که بار و بنه به خوبی روی آن بسته شده ممکن است گاهی دشوار باشد اما به حمل بار کمر شکنی که فرد در کوله پشتی خود حمل می کند، ارجحیت دارد. جدای از تفاوت بارز این دو، کمپینگ با دوچرخه می تواند آسایش بسیاری به همراه داشته باشد و از آنجا که دوچرخه سواران به ندرت از تمدن و شهر نشینی دور می شوند، بنابراین در صورت بروز هوای نا مساعد به راحتی می توانند برای یک شب اقامت به یک هتلیا مسافرخانه بروند.

 

ویژگی های سفر با دوچرخه

خوشبختانه دوچرخه های امروزی سبک تر و قابل اتکاتر از دوچرخه های قدیمی هستند. اجزاء و قطعات آن قابل اعتماد تر از قبل شده اند. دنده های اضافی مشقت کوهنوردی را کم کرده اند و ترمزهای قوی کنترل دوچرخه را در سراشیبی بهبود بخشیده اند. بهترین دوچرخه برای سفر دوچرخه گردشگری است. این دوچرخه ها برای سرعت ساخته نشده اند بلکه برای تحمل وزن کوله بار و نیز فراهم آوردن آسایش بیشتر و اطمینان بالاتر ساخته شده اند. تایرهای پهن آن برای راه های سنگفرش نشده مناسب اند اما از تایرهای حجیم دوچرخه های کوهستان سریعترند. فاصله بین چرخ های جلو و عقب در این نوع دوچرخه بیشتر از انواع دیگر است. این ویژگی باعث می شود تا چرخش دوچرخه به طرفین آهسته صورت گیرد. با این وجود، ثبات بیشتر به معنای آسایش بیشتر است. خصوصاً اگر که سفرهای طولانی و با مسافتی زیاد پیش رو داشته باشیم.

سفربا لذت

 خصوصیات  دوچرخه

تنه دوچرخه مخصوص گردشگری از نظر طولی بلندتر و از نظر ارتفاع کوتاهتر از سایر دوچرخه هاست. بلندای طولی این دوچرخه موجب می شود تا برای حمل بار از توانایی بیشتری برخوردار باشد. کوتاهی قد دوچرخه باعث می شود تا مرکز ثقل آن پایین آمده و به ثبات و استحکام کلی آن افزوده شود.

وقتی نوبت به خرید دوچرخه می رسد یک دوچرخه فروشی بهترین مکان برای هدف شماست. فروشگاه های حراجی معمولاً یک دوچرخه در یک جعبه به شما می دهند که اغلب برخی از زوایا یا بلبرینگ ها به درستی تنظیم نشده اند.

 • پیش از راندن دوچرخه مطمئن شوید که :تایرها کاملاً پر بادند.
  ترمزها و دنده ها به درستی تنظیم شده اند.
  زین به درستی تنظیم شده است.
  پیش از رفتن به یک دوچرخه فروشی اطمینان حاصل کنید که لباس راحتی به تن دارید که محدود کننده یا تنگ نیست. از فروشنده درخواست کنید که کمی مراقب شما باشد. وقتی سوار دوچرخه شدید بر امکان دسترسی به ترمزها تمرکز کنید. گرچه فضای دوچرخه فروشی محدود است اما به هر حال به قدر کافی سرعت بگیرید تا مطمئن شوید که آیا می توانید به طور مناسب و با ایمنی کافی رکاب بزنید.

سبد دوچرخه

یک دوچرخه در صورتی که بارش در پایین بسته شده باشد و لوازم به صورت یکنواخت در آن توزیع شده باشد، با ثبات تر است. وزن را از طرفی به سمت دیگر به صورت یکنواخت توزیع کنید و سنگین ترین اقلام را تا جای ممکن پایین ببندید. اگر از سبد استفاده می کنید، ناگزیر وزن بیشتری در قسمت عقب خواهد بود، چون سبدهای پشتی بزرگترند، اما مطمئن شوید که برخی از ابزار سنگین تر شما به منظور جلوگیری از سنگینی بیش از حق قسمت عقب، در جلو قرار دارند.

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

  )
   is typing...

   Fill in the form below to send us a message.

   Send Message لغو